SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 Telefon: +48 501 310 260  E-mail: biuro@aleogrodzenia.pl

Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do

Pojemniki

Pojemnik do segregacji odpadów

 

Pojemnik do segregacji odpadów jest oznaczony nazwą i kolorem. Ustalono kolory jakie mają mieć pojemniki na poszczególne typy odpadów, żeby nie dochodziło do pomyłek. Olbrzymie pojemniki do segregacji odpadów ustawiane są na osiedlach, właściciele domów jednorodzinnych zamawiają mniejsze. W naszym sklepie internetowym dostępne są pojemniki z tworzywa i z blachy. Kosze i pojemniki do segregacji pomagają nam troszczyć się o środowisko naturalne, które i tak jest już dość zdegradowane. Obserwujemy skutki efektu cieplarnianego i trzeba zachowywać się w ten sposób, by nie nasilać już istniejących problemów. Pojemniki na odpady segregowane mają już wszystkie instytucje publiczne, bo tak samo jak osoby prywatne podmioty te są zobligowane do zachowywania się zgodnie z przepisami. Nasz zestaw do segregacji jest niedrogi i zajmuje stosunkowo niedużą ilość miejsca. Podczas segregacji w domu mamy już osobno zebrane różne typy materiałów i pozostaje tylko wyniesienie ich i wrzucenie do kosza do właściwych pojemników na śmieci. 

Plastikowy pojemnik 120 L Plastikowy pojemnik 120 L
Producent: SONTO
Cena:

213,53 zł

Cena netto: 173,60 zł

szt.
zobacz więcej
Plastikowy pojemnik 240 L Plastikowy pojemnik 240 L
Producent: SONTO
Cena:

299,63 zł

Cena netto: 243,60 zł

szt.
zobacz więcej
Pojemnik do segregacji odpadów SM-100SG Pojemnik do segregacji odpadów SM-100SG
Producent: SONTO
Cena:

1 219,18 zł

Cena netto: 991,20 zł

szt.
zobacz więcej
Pojemnik na odpady SM-80 Pojemnik na odpady SM-80
Producent: SONTO
Cena:

285,85 zł

Cena netto: 232,40 zł

szt.
zobacz więcej
Siatkowy pojemnik do segregacji Siatkowy pojemnik do segregacji
Producent: SONTO
Cena:

3 252,86 zł

Cena netto: 2 644,60 zł

szt.
zobacz więcej

Kosz na śmieci

Określenie "kosz na śmieci" to już dzisiaj pojęcie, które oznaczać może różne rzeczy. Istnieją zwykłe pojemniki na odpady i pojemniki przeznaczone do zbierania ściśle określonego rodzaju śmieci. Aby umiejętnie segregować odpady potrzebne są nie tylko informacje, lecz też dysponowanie osobnymi pojemnikami na rozmaite materiały. Czasami nie wiadomo jak dany odpad zakwalifikować i wtedy dobrze jest posłużyć się informacjami zamieszczonymi w Internecie. Nasz siatkowy pojemnik na plastik to wersja mobilna. Wyposażenie w koła ułatwia opróżnianie, bo taki pojemnik łatwo można przesuwać. Śmieci segregowane umożliwiają nam ponowne wykorzystanie niektórych materiałów. Recykling przeprowadzany jest już od wielu lat. Selektywna zbiórka odpadów to wymóg unijny, podlegają mu jej także odpady komunalne. W ekoportach mieści się wiele kontenerów, więc możliwa jest jeszcze bardziej dokładna segregacja. W przestrzeni publicznej również znajdują się śmietki. Jednak kosze w parkach i na przystankach mają formę tradycyjną.

 

Segregacja śmieci

Aby segregować odpady niezbędna jest orientacja w zakresie podziału śmieci. Strzykawek ani artykułów medycznych nie można wrzucać do pojemnika z plasikiem, a do brązowego pojemnika z bioodpadami nie mogą trafiać skorupki od jajek ani kości czy odchody zwierząt. W żółtym pojemniku nie ma prawa znaleźć się pobrudzony styropian ani zużyte baterie. Papierowe wytłoczki na jajka powinny trafiać do pojemnika z papierem - tak samo jak zeszyty i książki, lecz nie mogą tu trafiać tapety ani zatłuszczone opakowania z papieru. Do pojemnika ze szkłem nie można wrzucać luster, ani porcelany i innej ceramiki. Zupełnie też nie nadają się tutaj opakowania po rozpuszczalnikach ani szkło okularowe. Blistry po lekach można wrzucać do odpadów zmieszanych, ale nie same leki. Śmieci zmieszane to właściwe miejsce dla pieluch i zużytych materiałów higienicznych oraz dla tekstyliów i potłuczonych naczyń.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl