SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 Telefon: +48 501 310 260  E-mail: biuro@aleogrodzenia.pl

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Siatka ostrzowa

 

Siatka ostrzowa

 

Siatka ostrzowa to ogrodzenie w formie płaskiej z drutu ostrzowego. Trzeba zgrzewać druty i je ocynkować, aby uzyskać ten typ siatki. Siatka ostrzowa powstaje w wyniku zgrzewania ułożonych symetrycznie drutów. Można powiedzieć, że taka siatka ma żyletkowy charakter, gdyż w celu uczynienia jej bardziej agresywną ma zamontowane dodatkowe ostre elementy. Arkusz siatki tworzący ogrodzenie może zostać wzbogacony zasiekami Concertina. W więziennictwie muszą być stosowane skuteczne zabezpieczenia. Budowa siatki nie odbiera jej estetycznego charakteru. Moc struktury zaporowej zależy nie tylko od jej wysokości. Taśma z ostrzami to znakomity pomysł, gdyż takie ogrodzenie po prostu odstrasza. Skuteczność zaporową można uzyskać montując kawałki ostre na wszystkich użytych drutach. Siatka ostrzowa ultra medium to jedna z kilku dostępnych na rynku form.

Siatka Ostrzowa Siatka Ostrzowa
Producent: SONTO
Cena:

690,28 zł

Cena netto: 561,20 zł

szt.
zobacz więcej

 

Siatka ostrzowa i zasieki Concertina


Siatka ostrzowa to ogrodzenie agresywne. Świetnie komponuje się ona z zasiekami Koncertina. Te dwa typy zabezpieczeń mają agresywny charakter i mogą być stosowane łącznie. Siatka ostrzowa jest płaska, a zasieki Concertina posiadają postać przestrzenną. Zasieki Concertina montuje się na samej górze ogrodzeń z siatki. Patrząc na siatkę widać jak łatwo się nią pokaleczyć, lecz mimo to prezentuje się ona estetycznie. Oczka siatki ostrzowej mają regularny charakter, a kaleczące ostrza mimo że są w stanie dokonać mechanicznych uszkodzeń z daleka wyglądają jak zdobienie. Wielkoformatowa siatka z drutu ostrzowego to zapora o długości sześciu metrów.

Racjonalne argumenty


Osadzeni w zakładach penitencjarnych czasami planują ucieczki. Im lepiej przygotowane jest ogrodzenie tym mniejsze szanse, że ktoś się wydostanie. Siatka ostrzowa odstrasza potencjalnych uciekinierów. Ktoś ktoś ma w planach ucieczkę z zakładu zamkniętego, dokonuje kalkulacji. Jeżeli ogrodzenie potrafi odstraszyć, osoby kalkulujące ryzyko nawet nie przystępują do realizacji swoich zamiarów. W więzieniach osadzeni są przestępcy, ale to też są ludzie i potrafią myśleć racjonalnie. Zdają sobie sprawę, że nieudana próba opuszczenia zakładu będzie rodzić konsekwencje i jeśli widać, że takie przedsięwzięcie będzie niewykonalne, nie są podejmowane żadnej próby.

Siatka z drutu kolczastego


Zalety siatki ostrzowej zostały zauważone i faktycznie siatka z drutu kolczastego cieszy się dużym powodzeniem w jednostkach penitencjarnych. Dzięki więzieniom nasze społeczeństwo jest zdrowsze. Odizolowanie groźnych osób pozwala osobom pokrzywdzonym poczuć się bezpieczniej. Dobre ogrodzenie wpływa na ważne sprawy. Dzięki temu, że ktoś odbywa karę inni mogą uniknąć dalszego krzywdzenia. Zasadniczą kwestią w należytym funkcjonowaniu więzień jest ogrodzenie ich w taki sposób, by ucieczka była niemożliwa.

Siatka ostrzowa w innych miejscach


Siatka z drutu ostrzowego świetnie nadaje się również do wydzielania innych obszarów. Lotniska i poligony też się w nią zaopatrują. Jest wiele miejsc, które wymagają specjalistycznej ochrony, gdzie nie wystarczy zwykły dozorca. Zatrudnianie służb ochrony nie jest jedynym warunkiem, który musi być spełniony, by szczególny nadzór mógł być prawidłowo wykonywany.

 

 

.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl