SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 Telefon: +48 501 310 260  E-mail: biuro@aleogrodzenia.pl

Bariery Drogowe U12b Łańcuchowe

 Bariera łańcuchowa

 

Świetnie prezentujące się bariery chodnikowe to bariery łańcuchowe u-12b. Łańcuch daje wrażenie lekkości, a z drugiej strony stanowi mocną stalową blokadę. Barierki takie wspaniale wyglądają obok trawników i można przytwierdzać je do podłoża dwoma sposobami, zależnie od wybranego modelu bariery łańcuchowej u12b. Nie można wtargnąć na obszar, który osłania taka bariera, bo byłoby to wstydliwe. W życiu społecznym stosujemy się do panujących reguł i naruszenie terenu chronionego barierą U-12b byłoby źle widziane. Oprócz tego, że jest to blokada w sensie fizycznym, powstaje również blokada psychologiczna przed złamaniem zakazu. Tak więc barierki chodnikowe ochronne typu ł łańcuchowe naprawdę skutecznie chronią, mimo specyficznej konstrukcji. Jezdnia stanowi obszar niebezpieczny dla pieszych, zatem można przy niej montować barierki z rur poprzecznych. Przy chodniku za to bardzo dobrze sprawdzają się bariery ochronne łańcuchowe. Teren ogrodzony rzędami łańcucha jest należycie odseparowany od reszty. Jeżeli planuje się wygrodzić ciąg komunikacyjny ta barierka drogowa przyda się na pewno.

 

Bariera Drogowa U12b 150x110 Łańcuchowa - Przykręcana,  Ocynk Ogniowy Bariera Drogowa U12b 150x110 Łańcuchowa - Przykręcana, Ocynk Ogniowy
Producent: SONTO
Cena:

365,93 zł

Cena netto: 297,50 zł

szt.
zobacz więcej
Bariera Drogowa U12b 150x110 Łańcuchowa - Przykręcana, Antracyt Bariera Drogowa U12b 150x110 Łańcuchowa - Przykręcana, Antracyt
Producent: SONTO
Cena:

398,21 zł

Cena netto: 323,75 zł

szt.
zobacz więcej
Bariera Drogowa U12b 150x110 Łańcuchowa - Przykręcana, Żółta Bariera Drogowa U12b 150x110 Łańcuchowa - Przykręcana, Żółta
Producent: SONTO
Cena:

398,21 zł

Cena netto: 323,75 zł

szt.
zobacz więcej

 

Zarządzanie drogami


Drogi krajowe podlegają pod Skarb Państwa. Infrastruktura drogowa w przypadku dróg gminnych podlega zarządzaniu przez wójta, czyli prezydenta miasta lub burmistrza. Administracja drogowa opracowuje plany projektów rozwoju sieci drogowej, a zarazem pełni rolę inwestora. Ponadto realizuje zadania w zakresie inżynierii ruchu, a jeżeli trwają roboty w pasie drogowym to zajmuje się ich koordynacją. Zarządca dróg prowadzi ewidencję dróg, obiektów mostowych, tuneli, dba o wykonywanie robót interwencyjnych, utrzymaniowych i zabezpieczających. Przeprowadza też okresowe kontrole stanu dróg, a w pewnych sytuacjach wprowadza ograniczenia lub zamyka drogi. Odpowiedzialne zarządzanie drogami ma duże znaczenie. Muszą być przede wszystkim należycie oznakowane i zaopatrzone w barierki w miejscach, które tego wymagają.

Bariery łańcuchowe U12b


Bariery drogowe są niezwykle istotne, ponieważ porządkują ruch. Osoby poruszające się chodnikiem doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie powinny wkraczać na drogę, jeśli nie ma w pobliżu przejścia dla pieszych. Natomiast osoby prowadzące pojazdy wyraźnie widzą, gdzie kończy się pas ruchu. Mimo tego, że każdy wie jak powinien się zachować i tak zdarzają się rozmaite przykre sytuacje. Barierki miejskie są bardzo ważne, bowiem przyczyniają się do redukowania ilości wypadków. Jeden z typów barierek to bariery łańcuchowe. Ogrodzenie łańcuchowe wygląda całkiem inaczej niż takie zrobione z barierek ze szczeblinkami czy też mających poprzeczki. Idealnie jest w stanie zarysować linię chodnika i nie jest zbyt drogie, bo ilość zużytej do jego budowy stali jest mniejsza. Znakomite walory estetyczne tych zapór podkreślają estetykę otoczenia.

Bariery U12a


Barierka parkingowa doskonale wyznacza linę zewnętrzną parkingu i nie pozwala wjeżdżać na niego w niewłaściwy sposób. Barierki takie mogą posiadać jedną lub dwie poprzeczki, przy parkingach używa się też innych barierek drogowych. W każdym mieście znajduje się dużo parkingów, a ich ogradzanie to także forma kontroli ruchu. Nawet w pasie dzielącym jezdnie można stosować bariery U12a. Na wysepkach tramwajowych zazwyczaj używa się barier szczeblinkowych. Wybór bariery jest uzależniony od indywidualnych potrzeb miejsca, które ma podlegać ochronie. Poszczególne miejsca ruchu o różnym przeznaczeniu najlepiej jest przedzielać barierkami. Widoczność barierek drogowych jest wyśmienita dzięki kolorom w jakich są produkowane.

 

Ze względu na szybko zmieniające się w ostatnim czasie ceny stali cena produktu może ulec zmianie, podobnie jak podany na stronie koszt transportu. Prosimy o kontakt w sprawie wyceny: 501 310 260.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl